КИСЛОТИ В КОСМЕТИЦІ – ЩО ПРО НИХ ТРЕБА ЗНАТИ?
Назад

КИСЛОТИ В КОСМЕТИЦІ – ЩО ПРО НИХ ТРЕБА ЗНАТИ?

23 травня 2024 р.

Mr.SCRUBBER

КИСЛОТИ В КОСМЕТИЦІ – ЩО ПРО НИХ ТРЕБА ЗНАТИ?

Що таке кислоти? Це хімічні сполуки зі здатністю віддачі катіона водню або ж сполуки, котрі можуть приймати електронну пару з формуванням ковалентного зв’язку. А якщо простіше? Якщо простіше, то кислотами іменуються складні речовини з атомами гідрогену у складі, котрі мають можливість до заміщення металами, та кислотними залишками. До чого тут б’юті-сегмент? А до того, що кислоти в косметиці виступають активними речовинами з неймовірною користю для шкіри. Одразу на думку спадають сірчана або соляна кислоти, відомі зі шкільних уроків хімії як агресивні матеріали, здатні при потраплянні на шкіру провокувати хімічні опіки? В очах – страх і нерозуміння, як вони при цьому можуть нести користь? Насправді все просто: кислоти бувають дуже різні, й звісно, такі агресивні та шкідливі для шкірних покривів, як згадані вище, до косметики не мають жодного стосунку.

Які ж кислоти використовуються при виготовленні якісних та дієвих косметичних продуктів? Чим можуть бути корисні для шкіри? В яких засобах їх можна зустріти? Цьому та багато іншому цікавому й корисному і присвячена наша стаття. Сьогодні ти відкриєш для себе хімію краси у вигляді семи неймовірних кислот. Дізнаєшся, які ефекти вони здатні забезпечити твоїй шкірі. Отримаєш цінну інформаційну допомогу стосовно вибору косметики, здатної якнайкраще попіклуватися про твою природну естетику. Готова? Тоді почнімо!


Косметика з кислотами та її спектр дії

Світ косметики постійно еволюціонує, даруючи нам усе нові засоби для догляду за шкірою. Однією з найбільш цікавих та ефективних інновацій у свій час виступили косметичні кислоти. Ці компоненти знайшли своє місце в багатьох продуктах і стали справжніми зірками у догляді за шкірою. 

Ефекти кислотною складовою косметики можуть забезпечуватися варіативні. Проте на перший план виступає її здатність до ослаблення фіксації відмерлих клітин шкіри на її поверхні. Відтак, активно діючи, кислоти буквально розчиняють мертві частинки епідермісу, допомагаючи позбавлятися від них шляхом відлущування. Цей процес активізує формування нових клітин, забезпечуючи якісне очищення та відновлення шкіри. Це натомість сприяє освітленню тону шкіри, зменшенню пігментації, дрібних зморщок й іншим позитивним змінам у зовнішньому вигляді.

Та позаяк кислоти у складі косметичних засобів можуть мати різний вплив на шкіру, самими лише відлущенням і оновленням, хоч навіть і такими важливими, їхня дія не обмежується. Є сполуки цієї групи, які застосовуються для зволоження, пом’якшення, омолодження, вирівнювання тону, боротьби з акне та ознаками фотостаріння. Одні кислоти здатні притягувати й утримувати вологу в шкірі, покращуючи її пружність та еластичність. Інші можуть діяти як антиоксиданти, захищаючи шкірні покриви від негативів вільних радикалів та запобігаючи віковим змінам. Ще інші, безперешкодно проникаючи в пори, ефективно розчиняють шкірний жир і тим самим допомагають боротися з надмірною жирністю та акне. Вони також мають протизапальні, антибактеріальні, загоювальні й заспокійливі властивості, зменшуючи почервоніння, запалення і дискомфорт. 

Загалом спектр та сила дії залежать від типу кислоти і її концентрації в пінці, тоніку, кремі, масці, пілінгу абощо. Доглядова косметика на основі кислот може використовуватися у різному віці, в підлітковому, до прикладу, зменшуючи інтенсивність висипів, а в зрілому працюючи на омолодження. Її застосування актуальне як у кабінеті косметолога, так і в домашніх умовах. Головне – правильно підібрати косметичний продукт з кислотою/кислотами, враховуючи потреби та особливості шкіри – і він з величезною ймовірністю продемонструє приголомшливі результати.


AHA, BHA і PHA: знайомство з основними групами косметичних кислот

AHA, BHA і PHA – це найпопулярніші групи кислот, застосовувані у косметології й при виготовленні доглядової косметики. Кожній з них характерні унікальні властивості та своя специфіка використання. Тож розгляньмо їх детальніше:

1. AHA-кислоти (альфа-гідроксикислоти). Переважно натуральні рослинні компоненти, джерелом котрих слугує фруктова сировина або цукрова тростина. Також можуть виготовлятися з молочної сироватки чи створюватися шляхом синтезу в лабораторних умовах. Сюди належить найбільший перелік застосовуваних для догляду за шкірою кислот, зокрема яблучна, лимонна, винна, гліколева, молочна й інші. Вони є водорозчинними. Підходять для різних типів шкіри, а особливо для комбінованої, сухої та чутливої, а ще для зрілої. Часто рекомендуються при фотоушкодженнях й гіперкератозі. Оскільки не проникають надто глибоко в шкіру, не спричиняють зневоднень і подразнень. При цьому примітні одночасною дією як ззовні, так і зсередини. Діють поступово, щораз демонструючи все більше покращень.

Важливих для шкіри функцій, котрі має у своєму спектрі впливу AHA-косметика, чимало:

- відлущення поверхневого шару, стимулювання регенеративних процесів;

- вдосконалення тону та текстури;

- зменшення пігментації, ефективне освітлення;

- утримування вологи й підтримка вологобалансу;

- нормалізація гідроліпідного балансу, регулювання себумовироблення;

- очищення та звуження пор;

- стимуляція утворення колагену і еластину;

- розм’якшення ущільнень, допомога при гіперкератозі;

- боротьба з вугровими висипами;

- запобігання запальним реакціям;

- зниження помітності постакне та рубців;

- підвищення пружності, розгладжування, усунення дрібних зморщок й зменшення глибини більших;

- очищення від отриманих шкірою ззовні шлаків і токсинів;

- антиоксидантний захист;

- протистояння тьмяності та сухості;

- підвищення пружності та тургору;

- тонізація, освіження.

Усе це робить шкіру здоровою та красивою, в міру зволоженою й свіжою, з рівномірним тоном та рельєфом, без жирного блиску чи відчуття сухості й стягнутості. АНА-кислоти нерідко вводяться у пілінги для обличчя. Кислотні пілінги, на відміну від механічних, діють м’якше, спочатку розчиняючи мертві клітини і бруд, а потім виводячи їх з пор. Також ця група сполук використовується у кремах, сироватках та іншій косметиці для обличчя. Макс. допустима концентрація – 15 %. Скільки саме тієї чи іншої кислоти є у складі, залежить від її виду, від додаткових компонентів, призначення засобу тощо. Наприклад, якщо кислоти до 5 %, то косметика AHA зосереджена на утриманні вологи у шкірних клітинах, якщо більше, то на відлущувальному впливі.

2. BHA-кислоти (бета-гідроксикислоти). Група багатофункціональних жиророзчинних кислот, ключовим представником якої є саліцилова. BHA-кислоти легко долають ліпідний бар’єр та глибше, ніж АНА, проникають у шкірні пори, інтенсивніше розчиняють шкірне сало, без пересушування мінімізуючи його вироблення. Вони очищають сальні залози не лише від себуму, а й від пилу, залишків косметики та інших забруднювальних часточок. Звісно, добре відлущують ороговілі клітини. Допомагають результативно боротися з акне, вуграми і чорними цятками, звужувати пори, вирівнювати колір та рельєф обличчя, освітлювати гіперпігментацію й розгладжувати дрібні зморшки. Ще примітні тим, що інтенсифікують ранозагоєння, мають протизапальні, знезаражувальні й антибактеріальні властивості, що робить їх ідеальними для шкіри, схильної до запалень та подразнень. Також покращують проникнення інших корисних речовин у шкіру.

Засоби з BHA-кислотами бездоганні для догляду за жирною, проблемною і комбінованою шкірою. Можуть бути корисними й для сухого типу. Підліткам допомагають справлятися зі шкірними недосконалостями, спровокованими характерними гормональними змінами. Надзвичайним попитом користується не лише доглядова косметика з саліциловою кислотою, а й космецевтичні препарати. 

Щоб кислотний пілінг ефективно виконував свою роботу, концентрація BHA-кислоти у ньому повинна бути не менше 0,5 %, а краще – 1-2 %.

Хочемо зауважити, що АНА і ВНА-кислоти прекрасно працюють в тандемі, інтенсифікуючи дію один одного. Тому нерідко виробники створюють косметичні засоби, уміло поєднуючи обидві групи кислот. Чудовий приклад такої синергетичної ефективності – інтенсивна сироватка для проблемної і схильної до акне шкіри AHA + BHA Mr.SCRUBBER. З тієї ж серії – відлущувальна пінка для вмивання і тонік для обличчя.

3. PHA-кислоти (полігідроксикислоти). Це високоефективні кислоти нової генерації, схожі до АНА розчинністю у воді та впливами. Але їхні молекули мають більші розміри, що забезпечує повільніше проникання в шкіру, а відтак м’якшу, дбайливішу дію. Вони реалізують якісне очищення, відлущування мертвих клітин, зволожують та розгладжують, покращують колір і текстуру, посилюють захисний бар’єр шкіри, зміцнюють стінки судин й забезпечують антиоксидантний захист. Загалом дають ті ж ефекти, що й АНА, але з мінімізацією ризиків подразнень та почервонінь. Така особливість РНА-кислот робить можливим їхнє застосування навіть для дуже чутливої шкіри. Ба більше, вони – справжня знахідка для володарів шкіри з високою чутливістю, яким часто складно підібрати одночасно дієву та безпечну косметику. Підходять вони для сухої шкіри. Можуть задіюватися в ролі додатка до терапевтичної програми, коли актуальний купероз, розацеа, псоріаз або екзема. Засоби з глюконолактоном (найбільш поширений представник цієї групи поряд із лактобіоновою кислотою) годяться навіть для шкіри з атопічним дерматитом.

Якщо підсумувати, то РНА-кислоти є лайт-версією АНА-кислот і прекрасною альтернативою для чутливої шкіри. Вони містяться в очищувальних засобах, пілінгах, кремах, сироватках та іншій косметиці, котра ідеальна в тих випадках, в яких інший догляд не є можливим зі зрозумілих причин.

Яку кислоту обрати? Щоб вибір кислотних засобів був максимально вдалий, завжди орієнтуйся на цілі застосування та особливості, стан, тип шкіри. Зважай на рекомендації косметолога/дерматолога, якому довіряєш. І не нехтуй детальним розглядом властивостей конкретної кислоти. Про найпопулярніші ми далі тобі в деталях розповімо.


7 кислот для твоєї краси в косметиці Mr.SCRUBBER

Бренд Mr.SCRUBBER створює натуральну косметику для догляду за шкірою на основі якісних, дієвих та безпечних інгредієнтів, поєднаних між собою інноваційними формулами. Кислоти у нашій практиці посідають важливе місце, позаяк ми не могли лишитися осторонь їхніх чудових різнопланових впливів. Косметична продукція Mr.SCRUBBER, збагачена різноманітними кислотами, реалізує ефективні рішення для догляду за шкірою, забезпечуючи її очищення, зволоження, омолодження та інші не менш важливі ефекти.

Пропонуємо до розгляду сім основних кислот, які ми використовуємо в наших косметичних продуктах, аби ти могла зорієнтуватися, що потрібно саме тобі.


1. Гіалуронова кислота (Hyaluronic acid)

Це один із тих складових компонентів, про які ти найімовірніше вже неодноразово чула, а можливо, й застосовувала косметику з ним у складі. Хоча за своєю суттю це не кислота, а полісахарид, вважаємо за необхідне його розглянути, адже багато хто не зовсім усвідомлює таку особливість сполуки й сприймає її, відповідно до назви.

Hyaluronic acid – дуже популярний косметичний інгредієнт з широким спектром корисних для шкіри впливів. Універсальний актив з мізерним фактором ризику, задіюваний для догляду за різними типами шкіри. Він від природи присутній в організмі людини, приблизно половина обсягів – саме у шкірних шарах. Проте з віком його кількість зменшується, що призводить до втрати пружності та появи зморщок, і тим самим пояснює доцільність та важливість залучення б’юті-засобів з Hyaluronic acid.

В косметиці застосовуються як сама гіалуронова кислота, так і її натрієва сіль (гіалуронат натрію). Молекули солі дрібніші, тому проникають глибше. Гіалуронова кислота може мати високомолекулярну та низькомолекулярну форми. Перша працює у верхньому шарі епідермісу, швидко приводячи до видимих результатів. Друга (сюди ж належить гіалуронат натрію) характеризується глибшим проникненням і накопичувальною дією. Максимум користі забезпечують умілі поєднання обох форм.

Для чого використовується? Виступаючи ключовим зволожувальним фактором, здатним забезпечувати поставки молекул води буквально з повітря й задержувати вологу в клітинах, гіалуронова кислота в косметиці прекрасно зволожує, покращує тургор, пружність та еластичність, протистоїть зморшкам, вирівнює рельєф, піклується про здоровий і молодий стан шкіри загалом, яка немов сяє зсередини. Кожна молекула Hyaluronic acid здатна утримувати до тисячі водних молекул, що забезпечує інтенсивне та пролонговане зволоження шару шкіру, який розташований під ороговілим. Так вдається уникати зневоднення та лущення, запобігати свербінню і зменшувати чутливість шкіри до всіляких зовнішніх впливів, як от до холоду, вітру, низької вологості повітря тощо.

В яких засобах може бути? Передусім в інтенсивно зволожувальній та anti-age косметиці: кремах, масках, сироватках, тоніках, містах, бустерах, спреях та інших засобах для шкіри, а ще для волосся. 

Mr.SCRUBBER пропонує цілу низку продуктів з Hyaluronic acid та Sodium Hyaluronate, які точно заслуговують на увагу:

- гель для вмивання face wash 0,3 %;

- тонік для обличчя face tonic 0,7 %;

- ультразволожувальний тонік з двома видами гіалуронової кислоти Hydra Balance 2x Hyaluronic Acid;

- тканинна маска Facial Sheet Mask 0,6 %;

- сироватка для обличчя face serum 1 %;

- крем для шкіри навколо очей EYE CREAM 0,2 %;

- патчі під очі Eye Patch 0,4 %;

- парфумовані зволожувальні креми для рук та ін.


2. Гліколева кислота (Glycolic acid)

Це найменша за розміром молекули AHA-кислота (а ще найбільш вивчена і одна із найпопулярніших), яка отримується з цукрової тростини. Вона відома своєю здатністю добре проникати у шкіру і ефективно її відлущувати. Підходить для різних типів шкіри, але особливий ефект дає на жирній, проблемній і в’янучій. 

Для чого використовується? Найперше Glycolic acid застосовується для відлущування мертвих клітин шкіри, вирівнювання тону та текстури, регулювання вироблення себуму, очищення і звуження пор, зменшення пігментних плям, шрамів, постакне, усунення дрібних зморшок, зволоження, пом’якшення та уповільнення процесів старіння. Також стимулює вироблення колагену та гіалуронової кислоти, інтенсифікує клітинне оновлення, що сприяє омолодженню та освіженню шкіри, підвищенню її тонусу й захисних властивостей, а заразом славить гліколеву кислоту як ефективний антивіковий інгредієнт. Здійснюючи антиоксидантний вплив, допомагає протистояти гіперкератозу й фотостарінню. А завдяки протимікробній дії, добре пропрацьовує запальні реакції.

В яких засобах може бути? Здебільшого у пілінгах та очищувальних масках. Також серед жінок популярні креми для обличчя на основі Glycolic acid.

Mr.SCRUBBER пропонує твоїй увазі з-поміж іншого таку косметику із гліколевою кислотою:

- набір для проблемної і схильної до акне шкіри Acne care daily face routine (пінка для вмивання + тонік + сироватка);

- маска для обличчя Perfectin Face Control.


3. Молочна кислота (Lactic acid)

Компонент, отримуваний з молока шляхом ферментації. Яскраво виділяється на фоні інших AHA-кислот м’якістю, щадністю та меншою подразливістю дії, з огляду на більші молекули, якщо порівнювати з тією ж гліколевою кислотою. Підходить для всіх типів шкіри, зокрема й для чутливої і реактивної.

Для чого використовується? Для підтримки гідроліпідного та pH балансу, утримування вологи й інтенсивного зволоження (виступає ефективним натуральним зволожувальним фактором), що чудово показує себе у догляді за сухою шкірою. Lactic acid стимулює вироблення гіалуронової кислоти, церамідів, колагену та еластину, зміцнює захисний бар’єр, піклується про тонус, підвищує параметри пружності, гладкості та м’якості, сприяє регенеративним процесам, освітлює, бореться з гіперпігментацією, реалізує антибактеріальну дію, освіжає й усуває сліди втоми.

Звичайно, застосовується також цей актив для відлущування ороговілих клітин. І робить це делікатніше, ніж інші представники його групи. Саме тому молочний пілінг ідеальний для очищення чутливої й молодої шкіри. Проте корисний і для зрілої, позаяк скорочує період оновлення епідермісу, сприяючи омолодженню. В результаті колір обличчя стає естетичнішим, рельєф і текстура – рівномірнішими. А зволоження додатково сприяє зниженню помітності сітки зморщок. 

В яких засобах може бути? У різноманітних, як от у пілінгах і масках для обличчя, засобах для очищення шкіри, тоніках, кремах, милі, продуктах для інтимної гігієни, шампунях і масках для волосся.

Молочна кислота міститься, зокрема, у таких косметичних продуктах Mr.SCRUBBER:

- пілінг-скатка для обличчя Peel it off;

- нічна маска для обличчя Good Night My Beauty;

- нічна сироватка-еліксир Good Night My Beauty;

- крем для обличчя з вітаміном С Vitamin C Face Cream;

- лосьйон з гідролатом зеленого чаю Blemish Skin Face Lotion Tea Tree;

- тоніки для обличчя Face Tonic;

- пінка для інтимної гігієни WASH ME GENTLY. 


4. Лимонна кислота (Citric acid)

Лимонна кислота є натуральною AHA-кислотою, яка міститься у цитрусових фруктах (не лише в лимонах, як можна подумати із назви) і широко застосовується при виготовленні косметичних та гігієнічних засобів.

Для чого використовується? Citric acid відома своїми антиоксидантними, антибактеріальними й протизапальними властивостями, здатністю відлущувати шкіру та anti-age впливом. З-поміж її ефектів слід зазначити глибоке очищення і звуження пор, відбілювання, ліфтинг, вирівнювання рельєфу, покращення кольору, надання матовості, утримання вологи, нормалізацію клітинного метаболізму та себумовироблення, боротьбу з акне, усунення подразнень і дискомфорту на шкірі.

Крім того, лимонна кислота в косметиці слугує ефективним натуральним консервантом і регулює рН косметичної продукції.

В яких засобах може бути? Загалом у різних, зокрема, в масках, скрабах тощо. Бренд Mr.SCRUBBER рекомендує звернути особливу увагу на:

- пінки і гелі для душу;

- шампуні для волосся;

- спрей-термозахист.


5. Саліцилова кислота (Salicylic acid)

Унікальний косметичний інгредієнт, отримуваний з кори верби, з потужними протигрибковими та протизапальними властивостями, з найкращим антибактеріальним ефектом з-поміж усіх кислот. Тому найчастіше вводиться у засоби для жирної і проблемної шкіри, непогано показує себе на нормальній. З огляду на розчинення в жирах, Salicylic acid легко проникає вглибину шкіри. За спектром дії схожа до жирних АНА, але працює трохи м’якше. Важливо: щоб саліцилова кислота виконувала своє призначення якнайкраще, рівень рН має перебувати в діапазоні 3-4. Й поводитися з нею слід обережно, чітко дотримуючись інструкцій та відслідковуючи власні реакції. Ця кислота навіть у невеликих концентраціях здатна сильно пересушити шкіру, і так, навіть жирну.

Для чого використовується? Найчастіше для позбавлення від вугрового висипу, акне, комедонів, позаяк цей актив чудово справляється з бактеріями, що призводять до появи прищів, усуває запалення і подразнення, інтенсифікує загоєння, підсушує шкіру, проникаючи в пори, розчиняє жир і очищає їх.

Також ВНА-кислота вміло руйнує зв’язки між відмерлими клітинами, чим сприяє їхньому відлущуванню. Відтак інтенсифікує клітинне оновлення, вирівнює рельєф, розгладжує, підвищує еластичність, освітлює пігментацію та покращує тон обличчя.

В яких засобах може бути? Передусім у тих, що покликані боротися з акне та запаленнями, роблячи шкіру чистою та свіжою, як от:

- пінка, тонік та сироватка з набору Acne care daily face routine;

- точковий засіб від прищів SOS Acne Treatment Sulfur;

- маска для проблемної та схильної до акне шкіри Perfectin Face Control.


6. Стеаринова кислота (Stearic acid)

Стеаринова кислота – це природний компонент, присутній у ліпідній структурі рогового шару шкіри. Є насиченою жирною кислотою, що отримується з рослинних або тваринних жирів.

Для чого використовується? Щоб захищати шкіру від негативних зовнішніх впливів, мінімізувати агресивну дію морозу, вітру, сухого повітря тощо. При нестачі Stearic acid підвищується сприйнятливість шкіри до негативів, не є винятком втрата пружності та зневоднення. Коли ж кислоти достатньо, вона, утворюючи захисну плівку, утримує вологу в шкірних шарах і захищає їх, зміцнює ліпідний бар’єр, сприяє гладкості та ніжності.

Ще цей компонент важливий як стабілізатор, емульгатор і загущувач. З його допомогою активні інгредієнти косметики розподіляються рівномірно, засоби мають приємну однорідну текстуру.

В яких засобах може бути? Стеаринова кислота активно застосовується у різноплановій косметичній продукції: в кремах для обличчя, очищувальних засобах, милі, шампунях і кондиціонерах для волосся.

Рекомендації від Mr.SCRUBBER:

- креми для обличчя;

- крем-гелі для тіла і рук;

- крем для стоп від тріщин Foot Professional Care;

- гелі для гоління. 


7. Лауринова кислота (Lauric acid)

Лауринова – ще одна насичена жирна кислота. Міститься в рослинних і тваринних жирах, часто отримується з кокосової олії. Позаяк є природною складовою шкірного жиру, шкіра її сприймає дуже добре.

Для чого використовується? Цінується за антимікробні, протигрибкові та зволожувальні властивості. Сприяє загоєнню ран і тріщин, відновленню цілісності структури, зменшенню запалень та підтриманню здорового мікробіому, м’якості й гладкості шкіри. Виконує регенерувальну та захисну функції. Допомагає при лікуванні псоріазу, акне, ксерозу. Також ефективна в протистоянні передчасному старінню, розгладжує заломи й дрібні зморшки, покращує колір і загальний стан шкірних покривів.

В яких засобах може бути? Нерідко слугує антисептичною добавкою для кремів та інших засобів для догляду за шкірою. Застосовується при виготовленні мила.

В асортименті Mr.SCRUBBER представлений з-поміж іншого широкий вибір продуктів з Lauric acid, що належать до категорії «мило ручної роботи».


Косметика з кислотами – як використовувати?

Аби догляд з кислотами забезпечував максимальну користь, а будь-які ризики були виключені, його потрібно правильно реалізовувати.

Дотримуючись кількох важливих правил, ти візьмеш для своєї шкіри увесь можливий максимум:

1. З новими для себе продуктами будь обережна, дій поступово, починай з мінімальних концентрацій. Якщо шкіра не звикла до пілінгів, одного разу на тиждень для початку буде достатньо й допоможе запобігти подразненням. З часом зможеш вийти на два-три рази в тиждень.

2. Відмовся від хімічних пілінгів на весняно-літній період, позаяк серед властивостей кислот є фоточутливість. Процес відлущування відкриває незахищені клітини шкіри, на котрі сонце діє особливо інтенсивно, провокуючи сонячні опіки й гіперпігментацію. Обов’язково завжди захищай шкіру від сонця, оскільки використання кислотних засобів підвищує чутливість до ультрафіолету, і не лише під час курсу, а й після його завершення. Навіть якщо застосовуєш косметику з кислотами у складі вечірнього догляду взимку, будь-який вихід надвір вдень супроводжуй нанесенням сонцезахисту. Рекомендуємо для цього зволожувальний сонцезахисний крем Moisturizing Face Cream SPF 30.

3. Дотримуйся балансу, не перевантажуй систему догляду кислотними компонентами, не компонуй засоби з кислотами і пептидами, а ще високими концентраціями вітамінів А та С. За потреби й у тих, і в інших, хоча б розділяй їх між денним та нічним доглядом. Також при використанні висококонцентрованих продуктів з активами-кислотами (5 % і більше) відмовся від скрабів. А ось що добре поєднується з кислотною косметикою, так це креми і тонери з заспокійливим і відновлювальним ефектами, наприклад, на основі пантенолу, ромашки, центелли азіатської, олії персикових кісточок, екстракту кореня барбарису тощо.

4. Проведення хімічних пілінгів зі значним вмістом кислот (більше 15 %) краще довіряй професіоналам. Косметику ж із меншими концентраціями можеш сміливо застосовувати самостійно в домашніх умовах. Для певності перед першим застосуванням здійснюй тест на чутливість, наносячи новий засіб на шкіру ліктя. Якщо протягом 24 годин не виникне ніяких негативних реакцій, на кшталт почервоніння чи печіння, можеш переходити до використання на обличчі.

5. Чітко дотримуйся рекомендацій виробника щодо застосування конкретного продукту. Не тримай його на шкірі довше, ніж вказано в інструкції. Не нехтуй протипоказами, до котрих здебільшого належать герпес, алергії, запальні процеси, рани, порізи і подряпини, новоутворення, період вагітності та грудного вигодовування.

Кислоти в косметиці при її регулярному використанні здатні забезпечити неймовірні результати, однак лише при правильному використанні. Ці потужні інгредієнти можуть значно покращити стан та зовнішній вигляд твоєї шкіри, але догляд загалом має бути ретельно продуманим та підібраним, повинен супроводжуватися зволожувальними та сонцезахисними заходами, що потрібно для отримання максимальної ефективності й уникнення ймовірних негативів.

З’ясувавши, для чого шкірі потрібні кислоти, які саме та як правильно застосовувати засоби з ними, ти зможеш легко підібрати потрібний догляд для обличчя, який буде в змозі забезпечити найкращі ефекти. Чого тобі й бажаємо.

Рекомендованні статті